| Catalinkev a întrebat:

Salut am 14 ani si sunt racit in gat, nas, urechi si sunt putin slabit. Acum m-am simtit putin cald si m-am speriat ca am temperatura. Mi-am pus termometru aveam 36 cu 1. Am citit tot felul despre boli, cancer, leucemie, diabet si imi e frica sa nu am vreo boala sau ceva de genul. Singurele simptome care le am sunt: am un abces dentar de la o masea neplombata(a fost scos nervul etc), azi dimineata aveam 88kg(eu avand 90 seara cand m-am cantarit) dar m-am linistit acum ca am iarasi 90. Eu am o masea care ma doare momentan si imi dau cu spray lidocaina si uneori seara a doua zi imi curge sange din ia. Este de la lidocaina? Mai am pe picioare,maini,fata, spate multe bube mici(brobonite cred ca se numesc) Si ma simt putin slabit. Mi-am facut analize acum 1 an + consult la inima, plamani etc si nu aveam nimic. Iarna trecuta acelasi lucru aveam atacuri de panica din cauza la raceala citind simptome la diferite boli. Credeti ca pot avea una dintre aceste boli? cancer/diabet/leucemie? scuzati-ma ca pun intrebarea asta dar imi este foarte frica de boli

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai probabil suferi de ipohondrie

| FURRIA a răspuns:

Frate, e o simpla raceala e ceva normal esti in luna octombrie acum apar racelile. Eu racesc de 10-14 ori pe an, e ceva normal.
Nu te mai speria din orice.

| BigBadWolff a răspuns:

Nu ai de ce sa te sperii din orice... Pentru masea du-te la un stomatolog deoarece s-ar putea ca mareaua sa fie mai afectata decat crezi si stalate pe dinti cu lacalut sau cu paste de dinti care contine mult fluor... Iar pentru raceala ia coldrex max grip lemon cu 1000 mg paracetamol si stai la caldura si fa frectie cu otet si alchool sanitar, iar daca nu iti trece puneti ventuze, mama ta o sa stie ce sunt alea