| Hundrea a întrebat:

Am 14 ani si de vreo 4-5 ma culc noaptea tarziu pe la 1 si nu imi este somn.Si ma trezesc pe la 3 dupa tocmai pe la 9 dimineata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Eu nu vad nici o problema aici, pur si simplu ti-ai dereglat programul de somn. Incearca sa iti pui ceasul mai devreme (gen la ora la care vrei sa te trezesti) si in cateva zile vei putea sa adormi mai devreme.

| FaraNumePls a răspuns:

Sunt in aceeasi problema. Eu incerc sa ma trezesc mai devreme si sa fac cat de cat sport în timpul zilei pentru a imi fi somnlaughing bafta

| ALGator a răspuns:

Inseama ca viata in afara camerei tale nu conteaza pentru tine, nu inseamna nimic. Cred ca tocmai de acolo, de afara, ai putea gasi motivele sa iti schimbi stilul de viata. De exemplu sa vii seara obosit de la o repetitie, antrenament de sport, plimbare, cerc de studii etc.