| mariusboss9999 a întrebat:

Salut, am 14 ani si ma cam ingrijoreaza marimea penisului, are cam 11-12 cm, credeti ca masturbarea ar fi cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| andrei1237 a răspuns:

Nu,nu este o problema masturbarea, penisul va creste in timp nu-ti face griji.

2 răspunsuri:
| MiruD a răspuns:

Pana la varsta de 21 de ani, penisul tau va creste.
Asa ca stai linistit.

| danielcristi98 a răspuns:

Eu am un penis de 13 cm la 14 ani...nu trebuie sa te sperie marimea