| anonnimulll a întrebat:

Salut, am 14 ani si sambata trecuta am aparat un lob si am cazut pe spate. Ma doare in zona plamanilor la oasele acelea nu stiu cum sa va zic. Dupa cateva minute simteam mici dureri, asa a fost si sambata si duminica dureri suportabile doar cand alergam sau saream topaiam atat. Luni, marti din ce in ce mai mari si azi a inceput sa ma doara mai tare, ma doare si cand trag aer in piept adanc in rest daca merg normal nu ma doare. Am o durere de 2 secunde cand ma pun intins in pat, dupa nu mai simt nimic. Fac fotbal la un nivel mare, deja am primit oferte de la dinamo si imi este foarte frica cu accidentarea asta in zona asta sa nu fi patit ceva grav sa stau cate 1 luna, doua! Va rog mult ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Probabil o intindere/ruptura musculara. Mergi la doctorul de familie ca sa stii sigur ce ai.Insa daca nu este o durere permanenta sau acuta nu pare sa fie ceva grav.

3 răspunsuri:
| anonnimulll explică:

Waterdrop ma duc maine, imi e foarte frica poate sa fie permanenta? sad :'(

| anonnimulll explică:

O sa ma duc maine sa fac o radiografie? Si daca e o intindere / ruptura musculara cam cat o sa stau?

| WaterDrop a răspuns (pentru anonnimulll):

Nu sunt permanente lucrurile acestea. Trec toate, doar timpul difera. La o intindere urata poate dura pana la 1 luna. Nu ai de ce sa-ti faci griji. Vei fi bine!