| anonnimulll a întrebat:

Salut, fac fotbal si sambata trecuta am aparat un lob, si am cazut pe spate pe moment simteam asa mici dureri dar duminica sambata tot asa mici durerii iar marti miercuri unele mai mari, nu stiu ce sa fac mie frica ma doare in zona plamanilor si putin mai jos, cand stau ca si cum as fi mort in pat ma asez si simt durerea cum ma lasa dupa ma ridic iar ma pun si simt durerea cand vine si ma lasa doar doar cand alerg sau sar si putin cand trag adanc aer in piept, mie totusi fff frica deoarece am 14 ani si fac de performanta fotbal si la ani astia se vad talentele, imi este fff frica va rog spuneti-mi ce pot avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JustAName111 a răspuns:

Eu nu cred că ai nimic ci doar o lovitură puternică. Totuși dacă era ce grav nu cred că treceau atâtea zile și tu ești pe picioarele tale. Dacă se agravează si nu se vindecă măcar puțin ar trebui să mergi la medic. Oricum sunt alți portari care se lovesc de bara se aruncă sau intra alți jucători prin alunecare si nu au nimic.