| Malphite a întrebat:

Am 14 ani, sunt inalt si putin "gras" pentru inaltimea mea, dar ma enerveaza cel mai mult ca am celulita pe fundstraight face.Cum pot scapa de ea? Va rog un raspuns cat se poate de repede.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Sala,dieta,masaj.
http://www.youtube.com/watch?v=MFlH8XJsF7Y

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Citeste cartea "Dietă şi hrană".
O gasesti aici: http://www.adventist.ro/index/materiale-de-studiu/e-books.html
Uita-te peste cuprins si poti citi capitolele care iti atrag cel mai mult atentia.
Succes!

| ww2Totenkopf a răspuns:

Am avut aceeasi problema acum doi ani.Iti recomand sa faci miscare si sa nu mananci ciocolata. FUNDA?

| xAle a răspuns:

Fii atent... fara sala...
Dimineata(seara) Incearca sa alergi cam 2km( In 3 luni esti gata)

| alicenustietot a răspuns:

Bea multa apa (minim 2 L de apa pe zi), renunta la dulciuri si fast food. Fa aerobic o data pe saptamana.winking succes