| BlindDonut a întrebat:

Salut.Am 15 ani și probabil ca am de mult timp dar de abia acum am observat ca testiculul drept e cu 3-4 cm mai jos(doar la căldură desigur în rest pare destul de normal). Tiind să menționez ca nu mă doare,nu am umflaturo (epididimiul nu se pune)și sunt cam de aceeași mărime, poate cel drept puțin mai mare.Îmi puteți spune dacă am vreo afecțiune sau este ceva normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In mod normal, un testicul este mai mare si situat cam cu 2 cm mai jos decat celalalt