| Aspects a întrebat:

Salut, Am 15 ani si ma numesc Cristi. Am o problema care pe mine mi-e nu-mi place faptul ca sunt gras... Nu pot sa merg la piscina cu cineva ca imi este rusine ca sunt gras. Am facut sport dar slabesc c-am greu. Am incercat sa tin si un regim alimentar. dar mi-e tot mi se pare ca gras sunt. Ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Denisa314 a răspuns:

Buna cel mai bine este sa combini o dieta sanatoasa cu sportul. ai stiut ca daca pierzi 7000 calorii scapi de un kilogram. http://www.youtube.com/watch?v=ocWjGpBrTjg
Cu acest fitnes pierzi in jur de 1000 de calorii ceea ce inseamna ca daca faci 7 de astea pierzi nu mai putin de un kilogram depinde de organism, dar daca zici ca esti gras la inceput vei slabi mai mult iar dupa va incepe treptat. Iar regimul alimentar trebuie sa fie unul sanatos nu unul strict. Incepe prin a elimina alimentele care te ingarasa, de exemplu:
Piinea
Carnea de porc si cea grasa
Mezelurile
Untul
Dulciurile
Pastele fainoase
Poti minca salate, sa bei ceai verde ajuta la detoxifierea organismului, Supe de pui dar nu gras, supe de legume, fructe in loc de dulciuri, Daca o sa te tii de asta la sigur vei slabi.
Sper ca te-am ajutat eu acum tot ma tin de aceasta cura si da rezultate.
Funda?

3 răspunsuri:
| AnnaaaMaria a răspuns:

Dieta ketogenica. Am incercat-o pe propria piele si da cele mai bune rezultate in cel mai scurt timp

| BenWilde a răspuns:

La 16 ani am avut 83 de kg, iar la 17 ani si 8 luni, am avut 64, deci am slabit 19 kg cam in 2 ani, facand cardio si mancand doar salata si piept de pui, fara paine. Probabil aveai impresia ca o sa slabesti 20kg coborand din pat. Daca esti dispus sa slabesti, mult succes, dar nu-ti fa planuri pentru mers la piscina peste 2 saptamani.

| Adrian_Ungureanu_1996 a răspuns:

Sa te tii de sport. Rezultatele nu se vad imediat.