| AlexGeorge06 a întrebat:

Salut.Am 16,1.81 inaltime si 66 kg...Caut un program bun pentru sala si niste proteine bune si ieftine daca se poate...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Xmagic a răspuns:

Eu am 1, 94 si 75 de kg, la inceput adica prin septembrie aveam 69 si de la programul acesta in cateva luni am pus 6 kg pe mine fara suplimente alimentare.
Luni: piept+abdomene
marti:spate + abdomene
miercuri: umeri+trapez
joi: brate( biceps triceps)+abdomene
vineri: picioare+abdomene
sambata-duminica liber.
Si legat de proteine, ce mi-au fost recomandate si mie, au fost : SYINTHA 6, e mai scump dar am auzit ca se vad rezultate. Dar pana le cumperi, poti manca orez, mult orez si cartofi prajiti si dulciuri(chiar daca nu este recomandat dar le arzi la sala)
Bafta incontinuare, si trage tare!

| AlexGeorge06 explică (pentru Xmagic):

Ms pentru raspuns dar e c-am incarcat programul normal ar trebui miercurea pauza

| Cosmin86 a răspuns (pentru Xmagic):

Serios? le arzi la sala? arzi O PARTE la sala, restul se depune.

Termina cu aberatii gen dulciuri si cartofi prajiti.

p.s. : abdomene de 4 ori pe saptamana? apuca-te de sah

| Xmagic a răspuns (pentru AlexGeorge06):

Omule, daca stai sa te gandesti, bagi o grupa pe saptamana, cand bagi piept iti lucru involuntar tricepsul, iar la spate tricepsul, de aceea lucri lunea si martea doar o grupa, pentru ca joi, sa iti fie odihnite bratele. Si ca sa cresti ai nevoie de odihna, ca sa isi revina muschiul. Dar ma rog, eu ti-am spus programul meu, nu trebuie sa il aplici.

| Xmagic a răspuns (pentru Cosmin86):

Omule, eu m-am referit la mine, eu am un metabolism cu ardere rapida, eu pot sa mananc orice la orice ora ca nu se depune pe mine. Iar dulciurile si cartofii prajiti si orezul etc au mult carbohidrati, iar eu daca nu mananc excesiv, nu pun pe mine. Fiecare cu parerea lui, deci numai bune

| Cosmin86 a răspuns (pentru Xmagic):

Si de ce faci abdomene de 4 ori pe saptamana?

abdomene = un exercitiu prost si ineficient si vad ca insisti pe el.

| AlexGeorge06 explică (pentru Xmagic):

Imi poti da si niste exercitii pentru fiecare grupa

| Cosmin86 a răspuns (pentru AlexGeorge06):

Tu chiar ceri sfaturi cuiva care fac "abdomene" de 3-4 ori pe saptamana? chiar iei in serios ce zice?

apuca-te de sah, iti meriti soarta de copil mic si firav