| TheBoY a întrebat:

Am 16 ani si am crescut repede in inaltime, am 1, 81 m, 65 de kg si vreau sa stiu daca o sa mai cresc, deoarece nu mai vreau sa cresc.
La picior port 42, 5-43, stiti ce sa fac sa nu mai imi creasca piciorul?
P.S. sunt cel mai inalt din familie happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| elyfel a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci daca asa iti este gena, stai linistit nu trebuie sa ti fie rusine. Daca doresti sa te afli cum du te la medic si el te va lamuri mai bine

| Anonimul8297 a răspuns:

1,81 nu e mult. Poti sa mergi la sala sa faci exercitii de ridicare care taseaza coloana si care opresc oarecum cresterea...

| swordfish a răspuns:

Salut!
Asa ziceam si eu cand eram prin clasa a 8-a, dar cand am ajuns la liceu si am vazut ca mai toti sunt inalti mi-am schimbat gandirea, mai ales acum la facultate, am niste animale in grupa parca sunt jucatori de rugby laughing
Mai bine inalt decat mic si indesatwinking

| Nueimportant a răspuns:

Stai linistit ca nu o sa mai cresti. Sunt unii copii care se dezvolta mai repede, dar se dezvolta pana la o anumita limita dupa care se opresc! Deci eu nu cred ca o sa mai cresti deci si piciorul o sa-ti ramana la fel happy

| IrinaMiruna a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie rusine..asta esti tu..si in plus pentru varsta pe care o ai nu esti asa inalta..Succes
P.s nu fi stresata asta esti tu

| vlădutzuuu a răspuns:

Nu-ți fa griji așa am fost și eu și așa este și fratele meu deci lasă totul sa meargă în cursul lor.