| Spurtzizc a întrebat:

Am 16 ani si am mai multe bataturi in zona pernutelor pe talpa. La inceput am avut una si in timp sau exstins. Am folosit o crema care facea gaura in batatura. Bataturile ma inteapa, dar nu foarte tare. Ele sunt ca niste puncte care in timp devin mai mari. Acum am mai multe creme pe care le incerc.
Stie cineva un tratament natural care sa dea rezultate? Imi poate spune cineva o denumire la aceste bataturi pe care le-am descris mai sus?
Multimesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| cevdet a răspuns:

Daca te inteapa, inseamna ca au "radacina", adica sunt in adincime. Nu e bine. Mergi la un medic.

| Giuliano24 a răspuns:

Du-te la un medic sau du-te la o pedichiurista buna care iti v-a da cu briciul pe calcaie si iti v-a diminua stratul bataturilor, bafta!