| BRG a întrebat:

Bun găsit TPU de la ce se fac bășicile și bătăturile în talpă, și de ce unele femei au, și altele nu. Și pe care le dor m ai tare picioarele pe cele cu bătături, sau pe cele fără. Vă mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| Raluca27 a răspuns:

Pai bataturile sau basicile.in general se fac la picioare cand te strage incaltamintea.Si mai tare le dor pe femeile cu bataturi...big grinSper ca te-am ajutat

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bataturile de la picioare sunt genetice (iar aici vorbesc in stiinta de cauza avand un caz in familie), dar se mai fac si din cauza incaltamintei si chiar sotul meu are o batatura din aceasta cauza si crede-ma ca sunt dureroase cand il vad pe sotu meu cum se chinuie, iar cele de-la maini se formeaza din cauza muncii in exces si folosirea unor obiecte dure cum ar fi coada de-la sapa, topor, si lista poate continua, cat despre durere normal ca piciorul cu bataturi doare cel mai tare...o zi frumoasawinking

| Sophie90 a răspuns:

Bataturilesi besicile se fac cand te strange incaltaminte, dar poti sa le faci si daca mergi prea mult pe jos.Mai tare le dor pecele cu bataturi/besici.

| adrianarp a răspuns:

Da am si o intrebare ( fara sa te superi, dar sunt si eu curioasa): tie chiar iti place sa pui intrebari sau nu ai ce face? ca m-am saturat sa primesc mesaje in care sa scrie: Cristi_din_Bucuresti a pus o intrebare pe TPU... adica mai inteleg sa pui o intrebare pe zi da u pui cate 4 pe zi!