| Xemnas a întrebat:

Am 16 ani si eu cu alti 2 prieteni vrem sa ne apucam de sala, si voiam sa intreb, este un lucru daunator? Am auzit de la foarte multe persoane ca iti opreste cresterea, dar am auzit de la altele ca nu are nici o treaba, si as vrea sa ma lamureasca si pe mine cineva cum sta treaba cu adevarat big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| rey a răspuns:

Prietenii mei care fac sala de mult spun ca nu iti mai creste puţa dacă ei mă mint şi eu te mint, dar nu cred că ar avea motiv să mă mintă cu chestia asta.

| nic3rr a răspuns:

Iti afecteaza cresterea doar daca te chinui sa ridici greutati foarte mari.
Dar oricum, nu sunt un fan al salei. Mai bine va strangeti voi trei si alergati, va dati cu bicicleta, rolele si faceti exercitii afara decat sa dati banii pe niste exercitii pe care le poti face si afara sau in casa.