| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am auzit niste zvonuri ca daca faci sala iti opreste cresterea. Este adevarat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Doar daca esti prea mic de varsta, in perioada cand are loc cresterea cea mai mare 13-14 ani, in rest e ok dar sa nu te epuizezi prea tare si sa nu ridici greutati prea mari.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Da, dar depinde mult si de genele pe care le ai!

| Eastwood a răspuns:

Vrajeala, daca ai varsta de 10-13 ani, daca ridici greutati deasupra capului, atunci da, dar in rest e ok!

| CristinaSNC a răspuns:

Nu e adevarat, e doar un mit.

| Sportfreak a răspuns:

Am 16 ani 1, 77m

| Anonimsilver a răspuns:

Nu, este doar un mit, sala chiar te ajuta sa te tonifiezi, in niciun caz nu iti opreste cresterea. Funda?

| JonSnow a răspuns:

Daca sti cum sa tragi si faci exercitile CORECT NU ITI AFECTEAZA NIMIC o sa ai un corp frumos.

| AniBaby a răspuns:

Nu! Daca tu executi corect toate exercitiile nu cred!

| Biencuta40 a răspuns:

Nu, nu e adevarat sala te ajusta sa te tonifiezi, sa.ti lucrezi corpul(patratele, muschi etc) si oricum de ce ai vrea sa fii mai pitic. fetelor le plac baietii inalti

| Darie_Alexandra_1997 a răspuns:

Nu chiar dar, daca esti in crestere (18, 17,16...s.a) incearca sa nu ridici prea multe greutati.happy