| Anonime23e4 a întrebat:

Salut. Am 16 ani si seman foarte mult cu bunica mea, dupa spusele mamei mele. Avem aceleasi apucaturi, dormim la fel si eu mai am si piele uscata la coate de cand eram mic, fix ca bunica mea. Din pacate bunica mea a decedat la o varsta nu prea inaintata. Varsta la care ea s-a stins o sa aiba o legatura si cu varsta mea la care Doamne fereste plec pe cealalta lume? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Mama,ce teorii mai găsesc unii...de curiozitate, de unde ai scos-o?

| Vântulalb a răspuns:

Toti semanam cu un bunic, cu un strabunic. Dar nu pana acolo incat sa "plecam" la aceeasi data.
Si de ce "Doamne fereste plec pe cealalta lume"? Toti plecam. Nimeni nu e nemuritor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, numai în cazul în care bunica ta a avut o boală comună, ca de exemplu diabet care de regulă e erditar și l-ai putea lua și tu, dar dacă bunica ta a murit din altă cauză, atunci nu înseamnă că vei păți și tu la fel.

| Anonimul151 a răspuns:

Mai bine nu raspundeai pentru ca nu e ok sa zici asa ceva de lucrurile astea.
Din contra toate lucrurile acestea exista!
Poti citi si in biblie da afli! Si sa nu mai spui aceste prostii pe care le ai spus.Pentru ca la un momendat o sa platesti pentru asta.

| Anonimul151 a răspuns:

Nu cred ca are vreo legatura cu bunica ta. Daca semeni foarte mult cu bunica ta, ai spus lucrurile pe care le-a facut ea si le faci si tu. Daca ea a decedat la varsta x, asta nu inseamna ca tu cand vei avea aceeasi varsta vei deceda si tu.Nu are nici o legatura.Doamne fereste se poate si mai repede de sa decedezi din cauza a multor motive, dar poti ajunge la o varsta extrem de inaintata.Nu ai de ce sa te temi.Nimeni dintre noi nu stie data, cand va deceda pentru ca asa suntem lasati...Doar Dumnezeu stie asta...Am vazut mai jos un raspuns, care nu cred are
legatura cu intrebarea ta, in care raspunsul e ca nu exista cealalta lume si ca sunt minciuni spuse de "popi" "te duci in pamant nu in alta parte"exact asa spune aceea persoana.Nimeni dintre noi nu stie ce va fi dupa ce vom muri, asa cum am spus si mai sus.Aceasta persoana care ti a dat acest raspuns zice doar chestii care...nici nu stiu cum sa le numesc.Parerea mea este ca cu toti ar trebui sa credem in Dumnezeu, pentru ca desi nu ne dam seama, in multe situatii el ne ajuta, ne alaturi sa trecem cu bine...

Sper ca te am ajutat

| Anonimul151 a răspuns:

Nici nu mai imi bat capul sa iti mai zic ceva.Fiecare om are o parere.Si eu am acest drept ( sa o zic).

O sa itu dau un mic raspuns.

Preotii nici nu stiu ce se intampla dupa ce mori.Lumea cealalta chiar exista deoarece si Domnul Isus a spus acest lucru.

Atat am vrut sa mai zic.

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Nu! Doar pentru că ai moștenit anumite trăsături nu înseamnă că ești copy-paste după ea. De fapt, longevitatea are mai puțin de-a face cu genele și mai mult cu stilul de viață. Concluzia: n-are nicio legătură!

| aleee5262 a răspuns:

Nu are legatura. Adica daca bunica ta murea de ex intr-un accident, la aceeasi varsta vei murii si tu? Nu. Asta doar cum vrea Dumnezeu