| TheShyOne a întrebat:

Salut am 17 ani, 1.72 si ~90kg. Inainte sa pun intrebari o sa incerc sa raspund la cateva :
- am un stil de viata nesanatos, nu dorm indeajuns (4-5 ore de la 1 seara pana dimineata), mananc tampenii si beau sucuri acidulate.
- am mai facut sala, dar doar 1 luna
- sala o sa pot incepe iar sa fac doar din Septembrie

Rugamintea mea ar fi sa ma ajutati, va rog, cu un mic plan/sfaturi despre alimentatie daca nu pentru slabit, cel putin sa ma mentint pana o sa merg la sala din nou. Mersul cu bicicleta ajuta? Am inteles ca arzi extrem de putine calorii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AndreiWeisz a răspuns:

Evident ca ajuta, orice tip de miscare ajuta. Renunta la acele "prostii" pe care le manaci pentru inceput si incearca sa faci orice tip de miscare. Ai putea sa iesi si la alergat, e vreme frumoasa.