| RobertoCv9 a întrebat:

Salut am 17 ani impliniti ieri 3 octombrie 1.70 inaltime si 67 kg
Intrebarea mea e baiatul pana la cati ani creste in inaltime si ce ar trebui sa faca sa mai creasca in plus, de basket, volei si inot stiu ca te ajuta sa cresti in inaltime dar vrea sa aflu si alte lucruri ( exercitii, diferite alimente etc )! Funda cine ma ajuta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AnnielaIoana a răspuns:

Intr-adevar sporturi precum basket, volei, inot te ajuta sa cresti in inaltime.Insa asta depinde si de cat sunt de inalti parintii tai. Daca nu sunt foarte inalti, nu te astepta ca o sa cresti cat un munte.De crescut, ai sa cresti pana la 20 de ani.