| Mihai20018 a întrebat:

Salut, am 17 sunt fata si am luat escapelle, adica pastila de a 2a zi, stie cineva la cat timp diferenta pot lua alta pastila cum ar fi nurofen sau paracetamol? Adica alte pastile pentru alte chestii, nu tot escapelle.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Trebuie să scrie în prospect dacă reacționează cu alte medicamente, și dacă nu scrie înseamnă că n-are treabă și le poți lua oricând dacă e nevoie

| Mihai20018 explică (pentru Adry05):

Am citit prospectul si scrie doar sa nu fie antibiotic si ce am luat eu nu este antibiotic dar pentru siguranta l-am luat la aproximativ 20 de ore distanta de la escapelle