| Maxi12345 a întrebat:

Salut, am 20 de ani și am doar perciuni și vreau sa îmi crească barba pe fata, am auzit de o substanta minoxidil, dacă o folosesc îmi va creste barba? Ce părere aveți despre minoxidil?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Pentru unii functioneaza, pentru altii nu. Initial minoxidil a aparut ca un tratament pentru chelie. Iti pun un link in care gasesti cam totul.
http://simpleskincarescience.com/minoxidil-beard/