| Darius0007 a întrebat:

Am am mai multe intrebari despre herpesul la buza:
-cat dureaza?;
-cum se transmite?; se transmite doar prin contactul cu virusul din bubite?;
-leacuri folositoare pentru el?;
-cat de mare se poate face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
1. Poate dura și până la 2 săptămâni.
2. El apare din cauza stări de răceală, frig, etc.
3. Unguent local: Aciclovir, Zovirax.
4. Se poate întinde pe toată buza.
Pa, pa.