| Emena a întrebat:

Hei, de cateva zile, mi s'au uscat buzele.Si acum nu stiu, mi s-a format putin ciudat buza de sus, si la cea de jos, am niste bubite, ce seamana cu herpesul, dar nu e. A, si, m-am dat cu strugurelul unei colege, cu care se mai dadeau si 2 prietene. :d. si acea colega a spus ceva de genu, ca nu ni'l mai da, ca i'a aparut ceva pe buza. Ce poate fi? Cu ce sa ma dau sa imi treaca? I don't want to see. Funda mare!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Bursache a răspuns:

Incearca Aloe Lips si vei vedea imediat rezultatele.
ALOE LIPS
Strugurel hidratant de buze (35% Aloe Vera Gel).
(creion 4, 2 gr)
Aloe Lips este o combinaţie de gel Aloe Vera, ulei de jojoba, ceară de albine, parafină, alantoină, excelent în îngrijirea buzelor.
Utilizare:
1. protecţia buzelor împotriva efectelor nocive ale mediului: vânt, ger, soare puternic;
2. herpes
3. hidratarea buzelor;
4. perleş (zăbăluţe);
5. afte.
Este ieftin si face toti banii. Il poti gasi aici http://forever-aloe-vera.eu/produs/210

| nicoletalavinia14 a răspuns:

First.
rujurile,luciurile,strugurele etc nu se imprumuta.
am auzit ca herpesul se ia.bine inteles ca poate fi si ceva de la stomac...
mai bine ia-ti un balsam de buze numai al tauhappy
ai incercat cu plasture antiherpetic? sau cum se numea...
incearca si cu crema de galbenelethinking s-ar putea sa treaca.

| Emena explică:

Cu crema de galbenele m-am dat,si am si un strugurel al meu, doar ca al ei mi se pare mai bunlaughing, e cu menta. ceva de genu. O sa incerc cu plasturele antiherpetic. happy

| Emena explică:

Nu mai trebuie, multumesc.am varsat de vant. laughing