| denis988 a întrebat:

Am aproape 13 ani si as vrea sa merg la sala. un coleg merge deja. am vorbit cu un pirtene de 14 ani care a fost vara trecuta la sala (avea 13 ani atunci) si mi-a spus ca a mai crescut de atunci. mi-a spus insa sa nu fac muschi la picioare, sa nu iau proteine, si sa nu ridic gantere peste cap. Voi ce ziceti sa ma apuc de sala?(cei care merg la sala ar fi de preferat sa raspunda.) Funda...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| QiCKaaTc a răspuns:

Daca ridici greutati iti intaresti oasele si ramai mic de statura.

| yoda a răspuns:

Eu zic sa mai astepti un an sau doi sa te mai inalti si dupa te duci si faci sala