| Alex_Silviu_1997 a întrebat:

Salut, am aproape 14 ani, 1, 78m si 76 kg as vrea sa slabesc vreo 10 kg cum as putea face asta? (Fac football de 2 ori pe saptamana)La ce alimente trebuie sa renunt?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Knu a răspuns:

Continua sa faci sport, renunta la zahar, prajeli si grasimi, mai taie din carbohidrati (paine, paste, cartofi, orez etc) si mananca mai multe alimente bogate in proteine si fibre.

2 răspunsuri:
| mario366 a răspuns:

Nu trebuie sa renunti decat la zahar si sare doar in masura dar nu alimentatia are probleme ci ora mesei daca manaci de 10 ori pe noapte si dimineata nimic poti sa iti bagi p*@!% in ea de slabire

| AvramCodrut a răspuns:

Eu am aproape 17 ani, 1, 70 înăltime (stiu, sunt mic