| Nutemaiholba a întrebat:

Cum pot sa slabesc vreo 3 kilograme intr-o saptamana? Niste sfaturi? iste alimente care trebuie sau nu sa fie consumate? >Funda.big grin

Răspuns Câştigător
| Alyra a răspuns:

Bună! happy
Nu prea poţi slăbi 3 kilograme într-o săptămâna. Bine, de fapt poţi, dar e cam nesănătos şi o să pui totul la loc în foarte scurt timp.
Elimină din alimentaţie tot ce îţi măreşte ţie pofta de mâncare sau ceea ce e nesănătos( băuturi carbogazoase, fast food, etc. ). Încearcă să nu mănânci seara ca să laşi alimentelor mai mult timp să fie digerate.
Poţi încerca să faci minim 30 de minute sport pe zi.
Ca să slăbeşti 3 kilograme pe săptămână ar trebuie să reduci caloriile sub 1000 de calorii, iar organismul tău are nevoie de vreo 1200 doar ca să trăiască, deci îţi dai sema. Mno, am mai făcut eu asta, dar chiar nu-ţi recomand. happy Mai bine rămâi la 0, 5-1kg/săptămână.
Succes!

5 răspunsuri:
| vali1985 a răspuns:

Trebui sa incepi sa consumi linte, fructe, legume si 30 de minute de alergat/zi.
Grasimile trebuie sa le eviti cu orice pret.

| Doηηa a răspuns:

Renunti la paine, nu mai mananci prajeli, mezeluri si tot felul de porcarii.
Nu mai mananci dupa ora 19.
Succes.

| Seby1994 a răspuns:

Fara sucuri(doar de-alea naturale), ceaiuri, fara prajeli, fara paine si fara infometare. legume la maximum.si fitness. Funda?

| IasminaMaria a răspuns:

Nu consuma :paine, carne, chips sau alimente zaharoase
mananca mai mult fructe si legume

| Kiddddddddd88 a răspuns:

Daca doresti sa slabesti 3 kg intr-o sapt. dupa aia de vei ingrasa super tare! Mai bine ai rabdare si mananci sanatos(mai multe fructe si legume in loc de dulciuri si produse de patiserie), faci sport si gandesti pozitiv si atunci o sa vezi ce mult vei slabi si nu te vei mai ingrasa deloc + ca nu iti afectezi sanatatea! Sper ca te-am ajutat, succes! happy