| anonim_4396 a întrebat:

Am aproape 14 ani, si de ceva timp am un fel de iritatie alba, ca niste bubite foarte foarte mici, pe capatul preputului (capul penisului), sau gland, cum vreti sa-i zice-ti, iar atunci cand ating glandul (capul penisului), pe care sunt acele bubite foarte mici, care nu pot fi sparte, ma doare foarte tare, chiar si daca un jet de la dus atinge glandul, e o durere locala destul de mare...
Spuneti-mi va rog daca este ceva grav, o boala, sau doar ceva normal pentru un adolescent... daca e normal sa ma doara capul penisului... daca nu e normal, cum sa fac sa nu ma mai doara, ce tratament sa iau.
P.S bubitele acelea nu sunt intinse pe tot glandul, sunt intr-o parte mai dense, dar nu una langa alta.
Nu sunt chiar niste bubite, sunt chiar minuscule, asa cum am zis, ca si o iritatie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| 1234567893 a răspuns:

Toti aveam sunt de grasimewinking se indeparteaza doar chirurgical dar nu are rost ca doar nu te deranjeazawinking