| MikeMoV a întrebat:

Am aproape 16 ani, si cred ca undeva la 1.80m. Sunt mai inalt ca ambii mei parinti, si as vrea sa stiu, pana la 20 de ani mai pot sa cresc?( probabil sunt mai inalt din cauza ca practic un sport, baschet).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BitKode a răspuns:

Eu am 15 ani si 191 cm laughing mi-a zis un doctor ca ajung la 196 cm maxim, deci si tu o sa cresti pana la 186-187 cm, maxim 190 cmwinking

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu fac 14 ani luna asta si am 1.80, nu cred ca din cauza baschetului te-ai inaltat, s-ar putea sa fi suferit de o crestere fortata si nu stiu daca vei mai creste pana la 20 de ani, poate un pic sau deloc.

| ShiningMockingjay a răspuns:

Poarta tocuri, nu-ti fa complexe daca arati ghei

| Claudiumdr a răspuns:

O sa cresti pana pe la 21-22 cel tarziu.