| eusuntionut26 a întrebat:

Am atins din greșeală sperma si dupa m-am spălat cu apa rece si cu sapun Protex. Am îndepărtat toți spermatozoizii?
Rog seriozitate!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
26 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Apa simpla este suficienta pentru indepartarea spermei, chiar si fara sapun sau sampon.
Totodata, apa este unul din dusmanii cei mai mari ai spermelor, deoarece le blocheaza si devin inactive, incapabili de fertilizare.

| sierra1 a răspuns (pentru Bula):

Nu te consuma. Vezi istoricul intrebărilor - dă cu săpun pe mână din februarie!

| Bula a răspuns (pentru sierra1):

Tocmai din acest motiv i-am dat raspunsul, fiindca nimeni nu i-a dat inca explicatia completa, pe intelesul lui.

| Krax256 a răspuns (pentru Bula):

Ce raspuns i-ai dat si tu cu fertilizarea...pai te uiti ca toate intrebarile lui sunt despre labutza si i s-a mai raspuns din februarie la intrebarea asta pusa de inca 2 ori? Pe cine sa lase gravid? Propriile degete asa printre cuticule?

| Bula a răspuns (pentru Krax256):

Copilul este confuz, fiindca nu a primit nici un raspuns linistitor pentru problema lui.
Acum i-am dat explicatia ceea mai la inde-mana... happy

| sierra1 a răspuns (pentru Bula):

OK, am înțeles. Dar eu cred că are o fixație pe temă.
Numai bine

| Bula a răspuns (pentru sierra1):

Crede-ma, la varsta adolescentei multi tineri si tinere au asemenea confuzii, deseori si mai mari!
Problema este ca le este rusine sa intrebe, iar fara intrebari nu pot primi raspunsuri.

Oare multitudinea sarcinilor la fetele de sub 14-15 ani din ce motiv este?

| LPCTSTR a răspuns (pentru Bula):

Problema nu este ca intreaba, ci ca o face (intreaba) repetat si fara sens.

| sierra1 a răspuns (pentru Bula):

Pentru o situație generală, ai dreptate. În particular, repet, are o fixație. Dar să fie sănătos și noi la fel

| sierra1 a răspuns:

Foarte serios: pune o lupă (puternică, nu doar așa) pe mânuță și vezi dacă mai miscă vreunul. Dacă da, dă-i una după ceafă.

| sierra1 a răspuns:

Vai, am uitat să te întreb: vorbești de cei ce dădeau din codițe încă din februarie?

| LPCTSTR a răspuns:

Ai atins-o cu degetul sau a atins zona vaginului?
Keep calm ca nu ti te intampla nimic, asta daca sperma nu a ajuns in vagin si nu erai in perioada fertila.

| eusuntionut26 explică (pentru LPCTSTR):

Cu degetul.

| sierra1 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Nu te consuma prea tare. Vezi istoricul intrebărilor - dă cu săpun pe mână din februarie!

| LPCTSTR a răspuns (pentru sierra1):

Oh, well.
Ce copil disperat.

| sierra1 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Dacă vorbești de întrebător, de acord cu tine

| LPCTSTR a răspuns (pentru eusuntionut26):

Vai de capul tau copil disperat.
Nu ne mai pierde timpul cu tampenii.

| Donsavas a răspuns:

Spermatozoizii mor de la contactul cu apa imediat, mai ales daca folosesti săpun! Dacă îți cade pe jos săpunul, poate fi folosit după spălare, microbii nu te îmbolnăvesc dacă ai un organism sănătos! Masturbarea excesiva e semn de boala psihică și ea își poate face mai mult rau decat bine, din cate vezi. Nevroza e tratabila.

| xerxes1 a răspuns:

Doar un psihiatru te poate ajuta.

| Lostlyric a răspuns:

Nu ai cum sa-ti dai seama daca i-ai indepartat pe toti, dar clar i-ai omorat pe toti.
Si ia de bun sfatul lui xerxes1. Un doctor care incepe cu "psi" sigur iti va rezolva problema happy

| Alfred0703 a răspuns:

Ai ramas insarcinat, bafta coa*e.

| KevinLevin a răspuns (pentru Alfred0703):

Asta glumeşte cu tine eu am atins de o mie de ori din greşeala si bărbaţii nu rămână însărcinaţii doar femeilehappy

| Alfred0703 a răspuns (pentru KevinLevin):

Stiu laughing

| Krax256 a răspuns:

Ia o lupa si incpe sa te uiti atent daca a mai ramas ceva. Sa fie cu factor de marire 43.5X.

| Krax256 a răspuns:

Se duce cu acid sulfuric, altfel ai sansa sa duci la gura si sa ramai gravid in plamani. Mai poti incerca sa te speli cu briciul dar sa fie lama noua.