| hackerulxxx a întrebat:

Salut, am auzit ca daca faci sport des ti se mareste inima si mori acum nici eu nu stiu ce sa mai cred ba ca e bun pentru sanatate ba ca dauneaza..am vazut si mult sportivi care au murit pur si simplu, eu fac zi de zi sala mai mult ca amator., ce parere aveti big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Fa sport fara nici o grija. Asta daca nu ai probleme cu sanatatea. Mai ales cu inima, ca de ea vorbesti aici.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Asta ai inteles tu din ce sa intampla cu Ekeng?

El a murit din cauza unor afectiuni cardiace, nu din cauza ca avea inima marita.

| hackerulxxx explică (pentru suntserios):

Dar eu nu am inima marita era doar o intrebare laughing

| daniel33441 a răspuns:

Cel care ti-a spus e un prost.

| Gavril11 a răspuns:

Nu e vorba ca ti ar creste inima, daca ai probleme de tip cardiologice si faci efort mare iti creste tensiunea si sunt multe riscuri.Deci daca n ai probleme cu inima poti face sport linistit