| TechnoCocktail a întrebat:

Am auzit de cafeaua verde si cum ca aceasta te-ar ajuta sa slabesti fara dieta, pentru ca are niste substante care topesc grasimea ..Acum vreau sa stiu daca este adevarat ca poti manca aproape orice si sa te mentii sau sa slabesti band cafea verde.A incercat cineva? Funda celui mai bun raspuns! big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns:

Fara o alimentatie corespunzatoare si sport, toate astea "ceai verde" sau "pastile pentru slabit" sunt DEGEABA.

Prioritatea nr. 1 e alimentatia, nr. 2 e odihna si nr 3. antrenamentul. Abia pe pozitia 4 intra suplimente ( ceaiuri, pastile, etc. ).

Deci, sunt CEL MAI PUTIN IMPORTANTE.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

P O V E S T I!
Ceaiul verde ajuta la eliminarea tesutului adipos. Cafea verde poti sa fierbi pina imbatrinesti, nu iese nimic. Nici cruda nu este buna.
Cindva (pe vremea...) se gasea in comert cafea verde. Dar trebuia prajita, apoi risnita si in final se facea cafeaua. Se muncea si se afuma casa dar cel putin stiai ca este cafea naturala nu orzul si fasolea pe care le bem acum la pret de cafea buna.

| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Cafea verde? Poate ceai verde! Ceaiul verde are exact acelasi efect energizant ca si cafeaua doar ca nu iti mananca magneziul si calciul din corp si da, are enzime care topesc stratul adipos. Poti manca aproape orice, cu conditia sa faci si miscare, doar ceaiul nu te va ajuta!

| TechnoCocktail explică:

NU mai vreau sa slabesc. Vreau sa ma mentin mancand aproape orice.( Fast - Food mai rar ) Si am auzit de cafeaua verde, stiam de ceai verde. Fac cardio +sala 3 zile pe saptamana.

| Cosmin86 a răspuns (pentru TechnoCocktail):

"reau sa ma mentin mancand aproape orice", foarte bine, poti sa vrei in continuare asemenea aberatii laughing

| Marina_Daniliuc_1984 a răspuns:

Eu am gasit cafea verde originala la nr 0754921669, costa 600mii -100 gr, dar are si certificat de calitate, este buna!