| TechnoCocktail a întrebat:

Stiu ca ceaiul verde te ajuta sa slabesti, bineinteles cu sport si dieta. Dar eu vreau doar sa ma mentin. Ce ziceti? am auzit ca daca bei 3 cani zilnic si mai consumi si mancare nesanatoasa din cand in cand cum ar fi : un corn cu ciocolata,inghetata,covrigi de la patiserie si alte tampenii,nu te ingrasi, in schimb poate poti slabi cat de putin? Este adevarat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| LaYeR a răspuns:

Da, ceaiul verde este foarte bun pentru slabit, acum depide de metabolism si daca iti place, mie unul nu!

| TechnoCocktail explică (pentru LaYeR):

Da imi place. Vreau doar sa stiu daca imi poate mentine forma actuala chiar daca mai mananc prostii, am 16 ani e normal sa mai mananc cate ceva dulce sau fast food( asta foarte rar).

| LaYeR a răspuns (pentru TechnoCocktail):

Da, nu iti face griji daca mananci rar nu este nici o problema, ajuta foarte mult ceaiul verde