| Januss a întrebat:

am auzit ca daca trag de fiara acasa sau daca merg la sala imi opreste cresterea (adica nu mam ai inalt ) spuneti-mi si mie va rog frumos daca este adevarat big grin p

FUNDAAA :X tongue

4 răspunsuri:
| joe2011 a răspuns:

Frate chestii gen :::raman mic, imi scade rama, fac hernie am auzit.bine acum unele pot fii reale daca tragi ca ghiolbanul dar daca te informeaza un antrenor ceva n-ai nimic. exista probabilitatea daca faci exercitii deasupra capului sa se intample asta altfel nu

| nomoretears1111 a răspuns:

Cam asa este. happy Exerctiile la sala stopeaza cresterea sau o incetinesc foarte mult. Ar fi bine daca ai juca baschet, handbal sau volei, daca vrei neaparat sa faci acele exercitii. In felul acesta ai obliga cumva organismul sa nu se opreasca din crestere.

| Kamakura a răspuns:

Nu este.
Ba chiar te inalta.
Sie eu merg la sala si am crescut cu 15 cm.

| IanRZR a răspuns:

Depide de exercitii. Nu trebuie sa faci exercitii de ridicare si mai ales daca le faci sa le faci cu greutati mari pentru ca ajung sa apese pe coloana vertebrala. Daca te duci la sala e bine sa vorbesti cu insructorul de acolo de exercitiile pe care sa le faci.
Cele mai bune exercitii sunt cele care le faci cu corpul tau.