| Daiana177 a întrebat:

Salut.Am avut acum cateva luni un chist ovarian de 3 cm pentru care am facut tratament cu anticonceptionale.Acum, dupa doua luni de cand am terminat tratamentul nu mi-a mai venit menstruatia (era si inainte neregulata), am dureri pelvine, mai degraba e presiune decat durere si scurgeri maronii ciudate, uneori am greturi si ma simt destul de ametita si obosita.Mentionez ca sunt si virgina, ca sa nu se traga altfel de concluzii.Credeti ca e posibil sa am din nou un chist?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Cine face interpretare greșită e incult.
Luați de pe internet, dacă nu mai aveți prospectul de la anticoncepționale luate și vedeți ce efecte adverse au.
Scurgerea maronie suspectă, grețurile duc la amețeală și stare de oboseală.
Sunt legate între ele, deoarece eliminați și multe substanțe nutritive, vitamine, minerale.
Nu sunt medic, dar am fost prin spitale mult timp și am auzit, văzut multe diagnostice!
Cel mai probabil, pentru vindecare, ați înghițit multe tablete, care au condus la o distrugere a florei stomacului, intestinului.
Ar fi bine să vă vadă un medic specialist de boli interne și să faceți ecografii, analize medicale complete pentru a depista ce boală aveți.
Multă sănătate!

| Michaeel a răspuns:

Doamne fereste, stiu pe cineva care a avut chisturi si au avut sanatatea din ce in ce mai rea.Sa ai chist ovarian este foarte grav, sper ca te-ai facut bine.Nu este normal sa iti vina menstruatia pentru multa vreme, asta deduce a infertilitate si probleme in sanatate.Cel mai bine este sa mergi la un ginecolog, cat mai repede.