| Laurentiu9000 a întrebat:

Salut am avut cam acum 1 luna mana in ghips din cauza skanderbergului problema e ca eu ma pricep fac sala de 6 lunii am facut lupte greo romane cam 6 lunii si fac skanderberg. dar sunt cam slab am 55 kg si am articulatiile slabe un prieten pe care il pun l-am lasat sa traga si mi-a trosnit mana am facut entorsa am stat cu ea in ghips 1 saptamana. problema e ca miercuri acum am avut antrenament la skanderberg si m-a durut mana ca nu m-am incalzit am facut din prima joi si vineri si azi sambata nu fac deloc skanderberg deci 3 zile dar problema e ca maine am concurs la Bucuresti si vreau sa nu am probleme ce ma sfatuiti sa fac? P.S trebuie sa particip la concurs. va multumesc :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Stii ca profesionistii nu fac niciun efort cu bratele 2-3 saptamani inainte de un concurs, ca sa fie in forma maxima.

ASta faci si tu.

Si ia animal flex + cartilaj de rechin, cele mai bune suplimente pentru articulatii si tendoane, ai mare nevoie daca ai incheieturile slabe.

Mai fa si tu sala, consuma mai multe proteine si carbohidrati, sa cresti in masa musculara, la 55 de kg esti foarte mic.

P.S. : bafta maine la GE-DO happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba exact efort trebuie sa faci si filmul the waceful warior e pe baza reala uitette si vei vedea ce trebuie sa faci

| Dollaru a răspuns:

Sansa ta este sa iti intaresti foarte mult musculatura bratelor alfel tot timpul vei face entorse stiu ce inseamna ca fac si eu lupte greco-romane si am colegi ce au aceeasta problema si asta fac lucreaza mult grupele musculare la zonele cu probleme