| Theaxniz a întrebat:

Acum 6 zile adica Miercuri am cazut pe mana am facut entorsa,iar doctorul a spus sa vin la control Miercuri adica maine o saptamana trebuie sa stau cu mana in ghips dar dupa ce il da jos cat timp, sau cate zile ar trebui sa ma recuperez? este o entorsa superioara? cei care au avut sa-mi spuna, FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andr3 a răspuns:

Mana se recupereaza in ghips. Atunci cand iti va scoate ghipsul vei simti mana amortita si vreo cateva ore o vei folosi cu greutate dar isi va da drumul.Si cel mai bine il intrebi pe doctor, dar oricum timpul de recuperare depinde de la o persoana la alta

| Theaxniz explică (pentru Andr3):

Mersi chiar asa a-si fost

2 răspunsuri:
| Amilik a răspuns:

De ce nu il intrebi mai bine pe doctor? Daca tot te duci la el ca sa iti puna gipsul. confused