| fihao a întrebat:

Salut am avut la varsta de 10 ani coarctatie de aorta eu avand acum 15 acceasta la verificari iesi ca este corectata am voie sa ma fac aviator? va rog doar cei din domeniu sa raspunda si daca nu dc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

Nu, vei fi respins la examenul medical. Ai nevoie de dispensarizare cardiologica toata viata. Stenoza se poate reface in timp.

2 răspunsuri:
| fihao explică:

Cruda viata bine mersi!

| Empathizer a răspuns (pentru fihao):

Consoleaza-te cu gandul ca ai voie sa ai carnet de conducere. Fara masina ar fi fost groaznic de cruda viata!