| Google342 a întrebat:

Salut, am avut o bataie cu un prieten care imi daduse un pumn in maxilar +ce i-am dat eu si acum ma doare si degetul de la mana dreapta si maxilarul. Maxilarul ma doare cand il misc in sus si in jos, stanga-dreapta si degetul la fel. Ceva idei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Masaj.

| Ineys a răspuns:

Consoleaza-te cu ideea ca-l doare si pe el. Macar sunteti chit.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Dusmania si vrasmasia nu e buna intre prieteni din moment ce v-ati batut sunteti niste prosti iar tu "ce semeni aia culegi" s-au "ce ție nu-ți place, altuia nu-i face" tu ii dai un pumn el iti da doua, tu ii dai doua el iti da trei si tot asa. Nu mai conteaza cine a castigat partea buna e ca nu s-a terminat mai rau, daca iti dadea una zdravana in locul potrivit s-au el, unu din voi era mort in momentul de fata si celalat la puscare si crede-ma ca nu vrei sa ajungi acolo. Ai avut mare noroc ca ai scapat doar cu maxilarul/mandibula (ca nici tu nu sti ce te doare partea de sus a guri s-au partea de jos) fracturat s-au spart de la lovitura aia zdravana ca sunt sigur ca te-a amortit rau de ai vazut stele verzi.

DUTE la medic iti face o radiografie craniana cu raze X ca sa vada ce ai la gura (osul acela) si pe urma iti da un medicament si data vitoare ferestete de batai ca tu nu esti calit si antrenat pentru batai Da, nici macar in joaca. "Nu fi prost caci e un simptom periculos" da.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Durerea pe care o ai tu acum sunt sigur ca o are si el din moment ce ati fost asa de generosi in a imparti pumni si picioare unu altuia ca niste prieteni adevarati prosti dracului. Vezi ca povestea asta sa nu se mai repete ca la puscarie viata e grea mai ales cand scapi sapunul si cand se termina tigariile intelegi tu.