| RazvanALX122 a întrebat:

Bună TPU!
Recent (mai exact acum 1 zi) un prieten mi-a din greșeală cu pumnul tare în degetul mare, a început să mă doară, a trecut o zi am crezut că mi-a trecut dar acum am observat ca s-a umflat prea puțin degetul si mă doare la prima incheietură dintre palmă și deget, pot să imi mișc degetul fără nicio problemă, doare când apăs în locul acela și e diferență dintre degetul mare de la mână stângă și cea dreaptă, știe cineva daca mi s-a fracturat un os? Sau trece de la sine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trece de la sine, este inflamat locul unde s-a produs acea lovire. Poți aplica o crema antiinflamatoare și o fașă, sau a ții gheata sau ceva mai rece în acel loc inflamat.