| jupbogdan a întrebat:

Salut am avut o durere de masea si am fost la dentist vineri bun s-a "jucat" putin cu polizorul prin gura mea si apoi a pus un tratament...m-a durut putin dar nu a facut anestezie sa vada daca este ceva viu acolo deci pot sa zic ca nu este o durere mare...azi am fost si mi-a schimbat tratamentu a zis ca maine imi scoate nervul fiidnca este foarte o carie langa nerv si nu este alta posibilitate.

Doare cand iti scoate nervul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| danny99 a răspuns:

Cred ca tratamentul este cu arsenic, adica sa iti omoare nervul. daca nervul e mort nu doare nimic. daca inca e viu si nu a fost arsenic iti va face o anestezie locala la care nu simti nimic doar intepatura de la injectie. o nimica toata. SANATATE

6 răspunsuri:
| danny99 a răspuns:

Arsenicul nu doare

| jupbogdan explică:

A zis ca imi face anestezie.si nu este arsenic(cred) ca din cate am inteles de aici arsenicul doare... sper sa nu ma doarahappy...ai funda

| jupbogdan explică:

NU, nu cred ca este arsenic. am citit aici ca arsenicul doare si a zis ca imi face anestezie. sper sa nu doara. oricum mersi. funda.

| jupbogdan explică:

Nu este arsenic. ca am vazut aici ca doare arsenicul, si a zis ca imi face anestezie, sper sa nu doara, tare, mersihappy

| jupbogdan explică:

Scuze de atatea posturi dar nu vedeam raspunsul meu si tot am scris si acum mi-au aparutlaughing

| jupbogdan explică:

Scuze de atatea posturi dar nu imi aparea raspunsul si de aceea