| anonim_4396 a întrebat:

Salut,am căzut cu bicicleta și m-am julit la mana dar am avut seaua putin ridicată și nu știu cum mam forțat dar acum când ridic piciorul drept in lateral ma doare mușchiul sau osul soldului, credeți ca este ceva grav? Țin sa menționez ca nu am căzut pe sold dar nu știu cum am reusit sa forțez piciorul(după căzătura când ma ridicam după scaun ma durea, acum văd ca nu ma mai doare decât puțin)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Dacă te lasă durerea e de bine.Asa e la căzături.
Dacă cumva apar iar dureri sau ți se pare ceva ineregula poți sa pui niște gheata, sa dai cu crema sau chiar sa mergi la medic.

| RaduRobertRO a răspuns:

Osul nu doare, doare de la nervii afectati in zona respectiva. Daca se amelioreza inseamna ca e ok.

| Nektozkalibrr a răspuns:

Îți recomand să te duci sa îți faci o radiografie! Posibil să suferi de o fractura de șold. Nu o lăsa așa! Cel mai bine du-te la un RMN.