| Stefan_Bechir_Radu_1998 a întrebat:

Salut, acum o săptămâna la antrenamente am dat proba de viteza si cred ca m-am forțat prea mult si am făcut întindere, de o saptamana si 2 zile nu am mai fost deloc la sala din cauza ca ma durea când alergam, si doar când alergam, in rest nu ma doare deloc, doar când ma aplec si ridic puțin piciorul ma doare dar foarte puțin, peste 2 luni am examenul si nu pot alerga din cauza dureri, mentionez ca durerea e la nivelul soldului, care ar fi remediul sa scap de durere si sa pot alerga din nou fara probleme, ajutați-ma va rog, as vrea sa încep iar antrenamentele, dau funda!

Răspuns Câştigător
| Namaparissia a răspuns:

In primul rand trebuie sa iei o pauza, Eu am practicat tenis de camp de performanta timp de 4 ani si stiu cum sta treaba cu intinderile, nu ai ce altceva sa faci decat sa stai intins si sa nu te fortezi, eventual seara sa te Masezi cu o crema in zona respectiva, pastile pentru intinderi nu poti lua si nici doctorul nu poate recomanda nimic daca nu e grav ci doar te doare.Nu te apleca, nu face miscari bruste.Repet,stai relaxat o perioada si maseaza-te, apoi dupa ce simti ca iti mai revii, incepe sa faci exercitii se incalzire......in cazul in care ai dureri foarte mari, mie profesorii imi recomadau sa iau aspirina

| Stefan_Bechir_Radu_1998 explică (pentru Namaparissia):

Si cam cat durează sa imi treacă deja am o săptămâna si 3 zile si nu mi-a trecut de tot sa reiau antrenamentul

| Namaparissia a răspuns (pentru Stefan_Bechir_Radu_1998):

Stiu ca iti doresti sa te apuci de antrenamente,dar asa se intampla cand te accidentezi sau ai o intindere, dureaza putin, dar Daca esti asa de o saptamana sigur nu o sa mai dureze mult, avand in vedere ca nu ti-a trecut nu te apuca deocamdata pentru ca o sa agravezi situatia si dupa chiar ca nu o sa te mai poti apuca, fii calma si mai asteapta putin.Repet,stiu cum e ca si Eu am fost in situatia ta, dar am avut rabdare si mi-a trecut.