| Balonaseplutitoare a întrebat:

Salut, am o problema. De cateva zile sunt racit, iar acum 2 zile mi-a aparut un ganglion la nivelul gatului in partea stanga jos.
Nu ma doare nici cand il ating nici cand inghit.
Mentionez ca am fumat.
Ce am? Va rog repede ca imi e un pic frica.
Ce sa imi iau de la farmacie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Cel mai probabil e de la
raceala, si de la o carie dentara se pot inflama ganglionii, dar pentru linistea ta te poti duce la medicul de familie

5 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la doctor si sa faci un control de rutina

| Balonaseplutitoare explică (pentru SilentRain):

Poate fi ceva grav

| SilentRain a răspuns (pentru Balonaseplutitoare):

Nu sunt doctor, nu stiu ce ai
E mai bine sa te duci sa verifici din timp

| Balonaseplutitoare explică (pentru SilentRain):

Poate fi si din cauza racelii?

| SilentRain a răspuns (pentru Balonaseplutitoare):

Poate sa fie cancer sau poate sa nu fie absolut nimic
Eu nu am de unde sa stiu, du-te la doctor