| Anonim2000288282 a întrebat:

Salut...am ceva probleme cu dantura..ma spăl dimineața și seara pe dinți ca idee..sa nu aud comentarii de hate...bun hai sa încep.

Îmi creste un dinte sub alt dinte..gen îmi creste un dinte și sub altul.

Vreau sa ma duc la dentist dar vreau sa știu ce îmi va putea face.

App am problema asta la 2 dinți..sunt împinși de alții.

Ce îmi va putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Fara radiografie nu i ti face nimeni nimic, la stomatolog mergi cu radiografie valabila facuta luna asta, altfel nu va sti ce ai tu acolo, iar noi nu stim nici atit cît stie un medic degeaba vrei sa ti spune m.

| mi25 a răspuns:

Doar dentistul poate sa-ti spuna ce este de facut.