| Andrei173837 a întrebat:

Salut.
Am comandat HGH Support si mi-a venit azi, are niște pastile care au niște prafuri înauntru si sunt 2 modalitati de utilizare:
1. iau pastilele asa;
2. sau le desfac, pun praful in pahar cu apa si il beau.
Care credeti ca este varianta corecta?
Nu vreau raspunsuri gen: L-ai luat si nu stii cum se foloseste etc. Daca ma puteti ajuta. Aveti funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

Se înghit ca atare. Dacă trebuia luat praful produsul nu mai venea în capsule pentru că nu ar fi avut logica, ci pulbere alaturi de o măsură gradată.

6 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Da cred ca vrei un raspuns corect. Pastilele alea sunt niste prafuri false. Nu poti stimula hormonul de creștere asa usor. Dacă se rezolva cu prafuri nu se mai injecta nimeni cu hormon de creștere care are o groaza de reacții adverse și asa.

| Andrei173837 explică (pentru Donsavas):

Iti multumesc pentru raspuns dar cei care se injecteaza cu hormon de crestere automat vor crește dar sunt predispuși la foarte multe probleme, oasele cresc cand re injectezi cu hormon de crestere dar iti cresc toate oasele, maxilarul, tot, ce am comandat eu este un stimulent care iti ridica hormonul de crestere la nivel maxim fara niciun efect advers.Am zis sa incerc.Pana la urma nu am nimic de pierdut si am auzit ca este foarte bun

| Donsavas a răspuns (pentru Andrei173837):

Oasele nu cresc odată cu închiderea cartilajelor. Substantelealea nu o sa te ajute la nimic cum nici hormonul de creștere nu mai ajuta de la o varsta.

| Andrei173837 explică (pentru Donsavas):

Cand folosesti hormon de crestere si te injectezi, chiar dacă cartilajele sunt închise iti va inmuia oasele si asa poti creste dar de asta exista riscuri foarte mari.

| Donsavas a răspuns (pentru Andrei173837):

În lungime nu mai poti creștere, doar cu operație care este f dureroasa si costisitoare.

| Denisa0954 a răspuns:

Pe cutie scrie astea 2 metode? Sau te ai gândit tu ca astea ar fi? Eu nu am mai auzit de pastile care se desfac pentru a lua praful din ele. Poti sa le inghiti ca atare pentru ca "ambalajul" in care este praful se topeste, este natural. Sunt multe pastile pe piata care au modul asta de prezentare ca sa zic asa