| Superior a întrebat:

Salut,am dat cu braunol pe o rana la picior. Dupa o ora m-am scarpinat putin in zona si am mancat niste pufuleti. (dupa care m-am lins pe degete de pufuleti si m-am spalat cu servetele umede). Apoi mi-am dat seama ca aveam Braunoul la rana si... pot pati ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MihaiNicu23 a răspuns:

Cantitatea de braunol pe care tu ai luat-o pe deget prin scarpinare este foarte mica si nu este cazul sa te sperii, desigur daca ai greturi, varsaturi si ametelei trebuie sa te duci la urgente, cu toate ca nu prea poti pati nimic de la o cantitate asa mica.

| Superior explică (pentru MihaiNicu23):

Din momentu din care am constientizat asta a inceput o febra mare si o stare de greata insotita de o durere in zona limbii. Dupa 10 minute mi-a trecut.

1 răspuns: