| User8282828821818198226563 a întrebat:

Salut, am făcut o mișcare mai bruscă a gâtului în urmă cu câteva ore încercând să îl pocnesc și acum scârțâie când îl mișc și pocnește slab când îl dau pe spate dar nu mă doare. Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Spondiloza cervicala

| Caro34 a răspuns:

Bună! Un masaj cu ulei de levănțică te va face ca nou/nouă! Nu mai face astfel de mișcări ale gâtului fiindcă distrug nervii coloanei și poți paraliza! Numai bine!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ti-ai fi întins vreo artera ceva, și eu am pățit ceva asemănător la gat de atunci nu-l mai pocnesc știu la ce te referi, ma abțin totuși, cine știe văzusem un caz cu un băiat ce își trosinse gatul și intr-o ora murise subit, se sparsese o artera ceva la gat o vena și a sângerat pana a murit. Oricum nu e cazul dar își va reveni bănuiesc.