| anonimus200613 a întrebat:

Salut! Am fost cusut acum 10 zile si 10 zile am mers numai pe calcai, am fost cusut in talpa sub degete si mi-am scos atele azi si la partea de sus a talpii ma dor toate oasele cand merg, de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu stiu ce ai pățit încât ai fost cusut sub degetele de la picior (ai călcat pe cioburi de sticlă?), dar probabil rana inca nu e vindecată in interior, deși la exterior arată Ok. Tu nu știi că și după ce ți se înlătură gipsul, osul nu e sudat complet? Și atunci te confrunți cu dureri, incât se ia antiinflamatoare ca să le poți suporta. Dar treptat, in câteva săptămâni, se vindecă.Și a ta la fel...
Trebuia să întrebi ortopedul ce să faci in cazul unor dureri. Ia legătura cu el, telefonic.

| Yuoia a răspuns:

De ce ai fost cusus? Ai avut operatie la oasele din laba piciorului?
Sau doar te-ai ranit.
Oasele te dor la mers sau permanent?
Mergi la ortoped.