| AnonimAnonim4321 a întrebat:

Salut, m-am tăiat la picior partea unde e talpa doar ca deasupra e lunga de vreo 5cm și m-am cusut acum 7 zile și vreau sa va întreb dacă pot scoate ațele mai devreme de 10 zile doctorul care m-a cusut mi-a spus sa vin în 10 zile și dacă e vreo problema dacă le scot mai devreme cu 2 zile adica 8 zile

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Tu poti sa mergi mai repede dar depinde cum arata rana, daca nu s-a vindecat destul si scoti atele risti sa se deschida iar.

| Caro34 a răspuns:

Mergi la medic sa vada rana cum arata; daca nu mai sunt supuratii si arata OK, atunci iti va scoate atele insa piciorul trebuie protejat in continuare de incaltaminte, transpiratie etc. macar cateva zile! Numai bine!

| MotoBlitz a răspuns:

Nu poate mai devreme, așteaptă până la data la care ți-a spus doctorul și atunci să te duci, nu mai devreme!

| ValentinaSiCornel22 a răspuns:

O sa ți iasă vena aiurea crede.ma ca și eu am făcut prostia asta și aproape mi s-a necrozat piciorul mare grija te rog