| Softit a întrebat:

Salut.

Am fost diagnosticat, la spitalul de copii Sf. Maria din Iasi cu Sechele rahitism, Prolaps de valva mitrala si refulare tricuspidiana (din ce am cautat pe google: cam pectus carinatum - osul de la sters este iesit in afara). Stiti un spital privat mai bun in Romania unde ma pot opera de prolaps valva mitrala si tratament pentru pectus carinatum?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| VaSi03 a răspuns:

Sincer in Romania, cauta un medic bun in domeniul problemei tale, din Romania, daca e vorba de oase, e dr. Ortoped... Acesta iti v.a spune exact daca poti e capabil sa te operez la noi in tara (deoarece sigur au mai fost cazuri ca al tau), altfel nu s.ar sti acest diagnostic.
Sper sa te ajute, sanatate!