| Dadadasuntbranconier a întrebat:

Salut, am fost ieri la strand si mi-a intrat apa in urechi, dar azi mi-am dat seama (a inceput sa ma doara foarte tare) si nu stiu cum o pot scoate (am incercat in toate felurile)... mama mi-a zis ca ma poate duce la doctor daca vreau sa mi-o scoata, dar doare foarte tare...nu stiti cum o mai pot scoate? (de fiecare data cand doar ating urechea sau ma pun cu ea pe perna ma doare )
funda + vot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Pitzipoanca a răspuns:

Mai, stiu ca e sadic, dar ar trebui sa te pui sa dormi pe partea respectiva. Sunt sanse mari sa-ti iasa apa. Totusi, maine ar trebui sa mergi la medic. S-ar putea sa ai otita - presupun ca nu era cea mai curata apa cea in care ai facut baie. sanatate!

| Valentinnnn a răspuns:

Incearca sa incalzesti niste usturoi si sa ti-l pui in ureche. Tine-l pana se raceste si apoi il pui iar, fa asa de cateva ori si iti va trece.

| Valentinnnn a răspuns:

Incalzeste niste usturoi si puneti-l in ureche si cand se raceste il reincalzesti. Fa asta de cateva ori si iti va trece.