| CorleoneGyovanny a întrebat:

Salut.
Am fost la farmacie și în loc sa cer antibiotice pentru abces gingival am cerut pentru abces dentar si am cumpărat ketifexin si am auzit ca nu e pentru abces, mai pot returna la farmacie inapoi, cutia e nedesfăcută?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Ketifexin nu este antibiotic.

Antibioticele se dau numai pe rețetă, iar rețeta este scrisă de un doctor. Nu ceri tu ce vrei, ci primești ce scrie pe rețetă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desigur. Mai ales daca ai bonul, dar si fara bon cred ca merge daca doamna farmacista este draguța si te intelege. Dar du-te acum